Filo Otomotiv Hakkında

Filo Otomotiv'in, sektörde yeni olmasına karşılık, uygulamaya soktuğu pek çok yenilik bulunmaktadır. Yenilikçi ve kendisini müşterisinin yerine koyarak tasarladığı iş modelleri, sektör tarafından kısa sürede benimsenerek yaygınlaşmaya başlamıştır. Hasarlı araçlarının onarımı konusunda Filo Otomotiv’in sunduğunu hızlı, kaliteli ve ekonomik çözüm modelleri ile bilhassa araç kiralama şirketlerinin yoğun iş yüklerini paylaşmakta; operasyonel olarak etkinliklerini arttırıp, araç başına maliyetlerini azaltmaktayız. 24 saat / 365 gün kesintisiz hizmet sunan Filo Otomotiv’de; ilgili filo kiralama şirketinin, hasar ihbarının ulaşmasından sonra çağrı merkezimiz tarafından vakit geçirmeksizin kazaya karışan aracın sürücüsüne ulaşılıp, Psikolojik olarak her türlü destek kendisine verildikten sonra, eğer gerekliyse, kurtarıcı hizmeti verilerek kazaya karışan aracın çekilmesi sağlanır.

Yürüyebilecek durumdaki araçlar için aracın sürücüsünün istediği yerden, özel olarak yetiştirilmiş, eğitimli personelimiz tarafından teslim alınması ve yerine onarım süresince kullanılacak muadil aracın temiz ve bakımlı bir şekilde bırakılması sağlanır. Onarılan aracın tüm kontrollerinin titizlikle yapıldığı servisimizde kaza ile ilgili en ufak bir olumsuz iz bırakılmamasına ve sürücüsünün kendisini kötü hissetmemesine gayret edilir.

Bu yolla araç kiralama şirketlerinin muhatap kaldığı Müşteri yakınmaları da en alt seviyede tutulmaktadır. Teknolojik yatırımlarımızın, vasıflı ve yoğun işçiliğimizle birleşmesi sonucunda hasarlı parçaların kurtarılması sağlanmakta ve çözüm ortağı olduğumuz şirketlerin bütçelerine dolayısıyla da ekonomiye katkı sağlamaktayız.

Filo Otomotiv onarım süresince çevreye ve insan sağlığına zarar vermemeyi de ilke edinerek geri dönüşüm ve atık yönetimi konularına da duyarlılık göstermektedir.

Sırf bunlarla kalmayan ve Çalışanlarını da birer iş ortağı olarak değerlendiren müessesemizde; Özlük hakları ve çalışanın motive edilmesi gibi konular üst yönetimimiz tarafından hassasiyetle üzerinde durulan konular arasında yer almaktadır.

Merdiven altı atölyelerde sıklıkla görülen küçük yaşta işçi çalıştırılması yâda sigortasız işçi çalıştırılması yâda kaçak elektrik kullanılması yâda işçi sağlığını tehdit eden ucuz ve kalitesiz kimyasal sarf malzemelerinin kullanılması gibi yasalara ve vicdanlara aykırı uygulamalara Filo Otomotivde asla yer verilmez.

Şirketimizin Vazgeçilmez değerleri arasında ön sırayı alan ve sektörde bizi güçlü kılan faktörün müşterilerimiz olmasının verdiği bilinçle ile hizmetlerimize devam ediyoruz.

Ayrıca çözüm ortağı olmanın sorumluluğu da bunu tetikleyen bir başka husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuruluşundan bu kadar kısa süre geçmesine rağmen Filo Otomotiv’in kaliteli, hızlı, ekonomik ve Güven duyulan bir firma olarak anılması 50 kişiye ulaşan bilgi sahibi, becerikli, dinamik ve yaratıcı kadrosunun eseridir.

Bu iddialı hizmetleri sigorta şirketlerinin anlaşmalı hasar onarım servisi olarak da sunmaya başlayan Filo Otomotiv poliçe başına hasar ödemelerini hissedilir miktarlarda azaltmakta ilgili şirketlerin tercihine mazhar olmaktadır.

Filo Otomotiv aynı memnuniyeti; filolarını, araç kiralama şirketleri yerine, kendi bünyelerinden yürütmeyi tercih eden şirketlere de destek olarak sürdürmekte, reklamını fısıltı gazetesi ile yapmaktadır.

Her türlü iş modeline açık olan Filo Otomotiv; dileyen firmaların parçaları kendi satın alma modelleri ile temin etmelerine sıcak bakmakta, bu yolla sadece işçilik ve sarf malzeme üzerinden faturalandırma yapabilmektedir.

Aylık 800 Araca kadar Boya Kaporta hizmeti üretebilen Filo Otomotiv, gerçekleştirdiği teknolojik yatırımlar ile personel başına ve M² başına verimliliği üst seviyelerde tutmakta ayrıca kalite seviyesini yükseltmektedir.

Lastik değişimi yâda kısa sürecek onarımlar için servisimize gelerek aracını takip etmek isteyen misafirlerimizi de unutmadık. Sessiz ve Konforlu 2 ayrı bekleme salonumuzda sınırsız sıcak soğuk içecek servisimiz uydu alıcılı televizyonumuz ve internet bağlantılı bilgisayarlarımız hazır halde sizleri beklemektedir.

Kısacası tüm uygulamalarında müşterisinin menfaatlerini ön planda tutan Filo Otomotiv alışılagelmiş servis görüntüsünün dışına çıkmakta ve zahmetli ve maliyetli pek çok unsuru herhangi bir bedel talep etmeksizin standart hizmet paketi içerisine dahil ederek sektöre ilkleri kazandırmaktadır.

E-mail: filo@filootomotiv.com.tr